Semiconductor Physics, Quantum Electronics & Optoelectronics, 26 (1), P. 105-113 (2023).
DOI: https://doi.org/10.15407/spqeo26.01.105


Експериментальне дослідження методу компенсації атмосферного ослаблення зондуючого лазерного випромінювання в активних оптико-електронних системах, що забезпечують підвищення контрасту зображень
Л.Ф. Купченко, А.С. Риб’як, О.А. Гурін, А.П. Гурін, А.В. Пономарь, О.В. Бєсова


Ivan Kozhedub Kharkiv National Air Force University
77/79, Sumska str., 61023 Kharkiv, Ukraine
Corresponding author e-mail: anattoliy@meta.ua

Анотація. Експериментально досліджується метод компенсації атмосферного ослаблення лазерного випромінювання в активних оптико-електронних системах дистанційного зондування з динамічною обробкою оптичних сигналів для підвищення контрасту зображень. Метод компенсації атмосферного ослаблення лазерного випромінювання в активних оптико-електронних системах полягає у тому, що спектральна густина інтенсивності зондувального випромінювання формується не тільки на основі апріорних даних про спектральні характеристики відбивних поверхонь об’єкта та фону, але і з урахуванням спектрального коефіцієнта пропускання середовища, в якому поширюється оптичне випромінювання. Розроблено експериментальну установку, в якій джерелом випромінювання у передавальній частині оптико-електронної системи служать три напівпровідникові лазери, що працюють у діапазонах червоної, зеленої та синьої ділянок спектра. У ролі елементів, які імітують спектральні властивості поверхонь об’єкта і фону, що відбивають, в експерименті застосовувалися абсорбційні світлофільтри. У ролі елементів, які імітують атмосферне ослаблення, використовувалися кювети з поглинаючою оптичне випромінювання рідиною.

Ключові слова: активна оптико-електронна система, динамічна спектральна обробка, атмосферне ослаблення випромінювання, напівпровідникові лазери.

Текст статті (PDF)


Назад до 26 (1)

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.