Semiconductor Physics, Quantum Electronics & Optoelectronics, 25 (2), P. 211-218 (2022).
DOI: https://doi.org/10.15407/spqeo25.02.211


Метод компенсації атмосферного ослаблення лазерного випромінювання в активних оптико-електронних системах з динамічною спектральною обробкою оптичних сигналів
Л.Ф. Купченко, А.С. Риб’як, А.В. Пономарь

Ivan Kozhedub Kharkiv National Air Force University
77/79, Sumska str., 61023 Kharkiv, Ukraine
Corresponding author e-mail: anattoliy@meta.ua

Анотація. Викладено метод компенсації атмосферного ослаблення лазерного випромінювання, який може бути реалізованим в активних оптико-електронних системах з переддетекторною динамічною спектральною обробкою оптичних сигналів. У таких оптико-електронних системах спектральна густина потоку зондуючого випромінювання формується з використанням багатоспектральних лазерних сигналів на основі апріорних відомостей про спектральні коефіцієнти відбиття об’єкта спостереження та фону. Сформований таким чином зондуючий сигнал забезпечує максимальне заглушення на виході системи сигналу фону з мінімальним ослабленням сигналу, який належить об’єкту. Проведено аналіз впливу атмосферного ослаблення випромінювання на роботу активної оптико-електронної системи з динамічною спектральною обробкою. Показано, що ослаблення лазерного випромінювання в атмосфері суттєво впливає на ефективність динамічної спектральної обробки оптичних сигналів (призводить до зниження контрасту зображення об’єкта). Розроблено метод компенсації атмосферного ослаблення лазерного випромінювання в активних оптико-електронних системах з динамічною спектральною обробкою, який полягає в тому, що спектральна густина інтенсивності зондуючого випромінювання формується не тільки на основі апріорних даних про спектральні характеристики відбивних поверхонь об’єкта та фону, але і з урахуванням спектрального коефіцієнта пропускання середовища поширення оптичного сигналу.

Ключові слова: активна оптико-електронна система, динамічна спектральна обробка, атмосферне ослаблення випромінювання, лазери.

Текст статті (PDF)


Назад до 25 (2)

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.