Semiconductor Physics, Quantum Electronics & Optoelectronics, 27 (2), P. 162-168 (2024).
Зелений синтез наночастинок оксиду срібла з використанням екстракту листя Trigonella foenum-graecum та їх характеризація
Анотація.
Унікальні фізико-хімічні властивості наночастинок срібла (Ag НЧ) різних розмірів та форм зробили доцільним їх синтез. Найважливішим методом синтезу НЧ є хімічний процес. Недоліками цього методу є специфічні вимоги до умов синтезу, такі як високі температури, для забезпечення можливості утворення та стабільності НЧ, а також використання високоароматичних розчинників. Вважають, що біосинтез НЧ має переваги перед традиційним хімічним підходом. У цій роботі вперше повідомляється про синтез НЧ оксиду срібла (AgO) з використанням екстракту листя Trigonella foenum-graecum як відновника. НЧ були охарактеризовані з використанням дифракції рентгенівських променів, термогравіметричного аналізу/ диференціального термічного аналізу, УФ, фотолюмінесценції, SEM та EDX аналізу, а також вискороздільної просвічуючої електронної мікроскопії. З використанням дифракції рентгенівських променів було підтверджено утворення дрібних кристалів AgO високої чистоти. Середні розміри кристалів становили від 27 до 32 нм, що було виявлено високороздільною просвічуючою електронною мікроскопією. Оптична заборонена зона кристалів AgO, визначена з графіка Таука, дорівнювала 3,3 еВ. Термічний аналіз показав, що оптимальна температура для прожарювання AgO НЧ становила 400 °C.
Ключові слова:біосинтез, заборонена зона, кристаліт, структурні, оптичні властивості. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
|